حنین

ما را از آنان قرار ده که دأبشان حنین است و دهرشان انین

حنین

ما را از آنان قرار ده که دأبشان حنین است و دهرشان انین

حنین شوق و سوز و گداز هجران است، حکایت نی وز جدایی ها شکایت نی، حنین است،امام علی پسر امام حسین پسر امام علی به ما این کلمات را آموخت:
اَللَّهُمَّ اجْعَلْنا مِمَّنْ دَأْبُهُمُ‏ الْإِرْتِیاحُ اِلَیْکَ وَ الْحَنینُ، وَ دَهْرُهُمُ الزَّفْرَهُ وَ الْأَنینُ، جِباهُهُمْ ساجِدَهٌ لِعَظَمَتِکَ، وَ عُیُونُهُمْ ساهِرَهٌ فى‏ خِدْمَتِکَ، وَ دُمُوعُهُمْ سآئِلَهٌ مِنْ‏ خَشْیَتِکَ، وَ قُلُوبُهُمْ مُتَعَلِّقَهٌ بِمَحَبَّتِکَ، وَ اَفْئِدَتُهُمْ مُنْخَلِعَهٌ مِنْ مَهابَتِکَ،
خدایا، قرار ده ما را از کسانى‏ که شیوه ‏شان در زندگى‏ شادمانى با تو و زارى به درگاه تو است و روزگارشان آه و ناله است پیشانی هاشان در برابر عظمتت به خاک‏ افتاده و دیدگان شان در خدمتت یکسره بیدار است و سرشک شان از ترس تو ریزان و دل هاشان به محبّتت آویزان و قلب هاشان از هیبتت از جا کنده شده است

آخرین مطالب

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

داریم درباره آموزش کنکاش می کنیم 

از گذشته تا امروز و نگاهی هم به فردا داریم.

دوست دارم درباره طب کارکنم.

نگاه حکما به طب

نگاه پزشکی جدید به طب

نگاه فضای مجازی به طب رویکرد کارکرد گرا و پروژه ای در طب مد نظرم است.

تحقیقم را از کجا شروع کنم؟ از همان فضای مجازی ؟ که در مقاله یک خط در میان بهش طعنه خواهم زد؟

چه میدونم؟

گرفتاری ای داریم ها!!!

  • خدیجه آقایی

بسمه

ازحضرت حق حکمت خواسته ام ویکسری مطالعات نصیبم شده در سه شاخه یکی طب حکمای خودمان(فعلا قانون شیخ الرئیس) دیگری فلسفه (فعلا رفت و آمدی به سایت ترجمان دارم) وسومی عرفان (از مناجاتهای امام سجاد تا تذکره الاولیای عطار)

در واقع بینانه ترین حالت بیش از ده درصد از هیچ یک نخواهم فهمید وسپس فراموششان خواهم کرد اما ازهریک هاله ای بر جا خواهد ماند که در من و اینکه به هستی چگونه نگاه میکنم اثر خواهد داشت. طب مرا از پیشگیری با خبر خواهد کرد و آموزه های پزشکی جدید را در من بی اعتبار خواهد کرد. فلسفه آن هم با بازخوانی بافته های مکتب انتقاد از مدرنیسم مرا در جهت خلاف جریان شنا کردن در جامعه مدرن تشجیع خواهد کرد و عرفان هم شاید کلمات زیبایی برای زمزمه کردن  به من هدیه کند! 

اما با این همه من خوشم.

فلسفه لوکس ترین کالایی است که تجمل گرایان از  اهل اندیشه به بالا خانه می برند. اما بسیار برای من شی خطرناکی است چون مرا به خواب اباهه گری فرو میبرد. برای همین از او دوری می کردم .اما وسوسه اش این روزها پایم را می لغزاند.

 

 

  • خدیجه آقایی